Serap Y.

Merhabalar Egemen Hocamız, 3 yıldır oğlumun konuşma ve dil terapisti. Oğlum Down Sendromlu, geç konuşmaya başladı, sadece kelime olarak yada çok kısa cümleler halinde konuşabiliyordu. Egemen Hocamızdan ders almaya başladıktan sonra, kelime dağarcığı arttı, kendisini uzun cümleler kurarak daha rahat ifade etmeye başladı. Ayrıca farkındalığı oldukça arttı. Oğlumla iletişimi mükemmel, oğlum Hocamızın dersine severek gidiyor. Bu da benim için, bir anne olarak çok önemli. Kendisine çok teşekkür ediyorum, konuşma ve dil konusunda problem yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

Serap Y.Danışan
E.Ö.

merhaba, Egemen Bey ile özel eğitim gereksinimi olan oğlumun dil terapisi için tanıştığımız zamandan aklımda kalan en önemli an ” Kendinden gayet emin Merak etmeyin hep birlikte evladınızı düze çıkaracağız. Biraz zaman ama çok emek gerekli.”dediği zamandır. Yaklaşık 1 sene sonra her şey normale döndü.Her dediğini harfiyen uyguladık.Dediği gibi birlikte çok emek verdik ama çocuğumuzu normal birey seviyesine getirdik. Donanımlı ,disiplinli ve çalışkan bir terapisttir kendisi. Türkiye”de sayıları azdır Özel eğitim temelli konuşma terapistlerinin. Kıymetinin bilinmesi dileğiyle…

E.Ö.Danışan
G.H.

Egemen beyle yaklaşık 3 yıl önce 6 yaşındaki oğlumun gelişim ve konuşma geriliği sebebiyle tanıştık.Kendisi ile ilgili duymuş olduğum güzel yorumların ne kadar doğru olduğunu bu süreç içinde bize ispatladı.Alanında son derece bilgili,başarılı ,özverili ,disiplinli ve her daim güleryüzlü bir insan.Oğlum onun sayesinde büyük ilerlemeler kaydetti.Onunla birlikte konuşmaya başladı ve onu çok sevdi.Bu süreçte yapmamız gerekenleri,nasıl ilerleyebileceğimizi,oğlumuzu daha ileriye götürmek için nasıl davranmamız gerektiğini her daim sıkılmadan tüm samimiyetiyle anlattı.Bizi hep yüreklendirdi.Sayesinde her dersten ,ondan yeni bilgiler öğrenerek ve mutlu ayrıldık.Bu gerçekten zor bir yolculuk…Hem çocuklarımız hem de onları gözünden bile sakınan biz ebeveynler için…Bu yüzden insan etrafında hep anlayışlı,yol gösteren ,bilgili,deneyimli ,samimi ve güleryüzlü insanlara ihtiyaç duyuyor.Egemen bey işte tam da böyle bir insan,böyle bir uzman.Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.Her daim bilgilerinden ve uzmanlığından faydalanmak istediğim ,sonsuz güvendiğim Egemen hocamın ,daha nice aileye umut olmasını diliyorum…”Oğluma bir ses ,bir nefes olduğunuz için teşekkürler Egemen Nakışçı iyi ki varsınız”…

G.H.Danışan
B.K.

Egemen hocayı 3.5 yaşındaki oğlumun konuşma geriliği sorunu nedeniyle tanıdık. Daha önce başka bir kurumda da kendisini tavsiye etmişlerdi. Bebekliğinden beri çok dilli bir ortamda yetişmiş ve Türkiye ortalamasına göre çok farklı bir geçmişe sahip olan oğlumun durumunu, ezbere teşhis koyan pek çok doktordan daha iyi değerlendirdi ve izlediği doğru stratejiler ile bir yılın sonunda oğlumun konuşma yetileri ve davranışsal açıdan yaşıtlarını yakalamasını hatta geçmesini sağladı. Bu anlamda uluslarası niteliklere sahip olduğunu da söyleyebilirim. Türkiye sınırlarıyla düşünmeyen, uluslararası vizyona sahip biri. Ayrıca güleryüzlü, içten, realist ve disiplinli yaklaşımı ve yerinde tavsiyeleriyle anne baba olarak bir anlamda bizi de eğitti ve bu sorunu aşacağımıza inanmamızı sağladı. Sonunda aştık çok şükür. Yollarımız birkaç ay sonra ayrılacak olsa da sizi unutmayacağız Egemen hocam, size çok şey borçluyuz, sizin de yolunuz açık olsun.

B.K.Danışan
M.H.

Egemen hocamla çocugumun dil ve konuşma geriliği vardı,bizbu sayede tanıştık. Gerçekten işinde uzman ve gerçekten çok başarılı. Oğlum hocamızın güzel desteğitle yaşıtlarını çabucak yakalayabildi. Aynı zamanda bizim çocugumuz ile nasıl iletişimde olacağımızı anlattı,iyi ki tanımışız. Gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Egemen hocamın bİze karşı göstermiş oldugu güler yüz ve yardımları için çok teşekkür ederiz.iyi ki varsınız EGemen Nakışçı

M.H.Danışan
B.E.

Egemen Bey ile iki yıla yakın bir süredir spektrumdaki oğlum için çalışıyoruz. Kendisi gerçek bir profesyonel olmasının yanı sıra bizlere vermiş olduğu tavsiyeler ve uygulanabilir yönlendirmeler ile de büyük mesafe katetmemize yardımcı oldu. Sağlamış olduğu referans kaynaklar ile aklımızdaki bir çok soruya beraber çözüm bulabildik. Kendini geliştirme çabası da ayrıca belirtilmesi gereken bir başka özelliğidir. Oğlumun Egemen Bey ile çalışabildiği için oldukça şanlı olduğunu düşünüyorum.

B.E.Danışan
B.K.

Egemen hocayı 3.5 yaşındaki oğlumun konuşma geriliği sorunu nedeniyle tanıdık. Daha önce başka bir kurumda da kendisini tavsiye etmişlerdi. Bebekliğinden beri çok dilli bir ortamda yetişmiş ve Türkiye ortalamasına göre çok farklı bir geçmişe sahip olan oğlumun durumunu, ezbere teşhis koyan pek çok doktordan daha iyi değerlendirdi ve izlediği doğru stratejiler ile bir yılın sonunda oğlumun konuşma yetileri ve davranışsal açıdan yaşıtlarını yakalamasını hatta geçmesini sağladı. Bu anlamda uluslarası niteliklere sahip olduğunu da söyleyebilirim. Türkiye sınırlarıyla düşünmeyen, uluslararası vizyona sahip biri. Ayrıca güleryüzlü, içten, realist ve disiplinli yaklaşımı ve yerinde tavsiyeleriyle anne baba olarak bir anlamda bizi de eğitti ve bu sorunu aşacağımıza inanmamızı sağladı. Sonunda aştık çok şükür. Yollarımız birkaç ay sonra ayrılacak olsa da sizi unutmayacağız Egemen hocam, size çok şey borçluyuz, sizin de yolunuz açık olsun.

B.K.Danışan
Belgin

Egemen bey ile bir kurumda yillar once tanismistik, ama o zaman birebirde calisma firsatimiz olmamisti… guler yuzlu sifatini tanimliyordu sadece… bugun yaklasik 1 yili gecmis suredir kendisinden kizim icin dil terapi dersleri aliyoruz… oncelikle cok acik sozlu bi kisi, ne kendi vaktini ne de calistigi cocugun vaktini bosa harcamaz… cocuk ile ilerleyebiliyorsa devam eder, ilerlemiyorsa devam etmez… ozetle mavi boncuk dagitmaz… bunun yaninda dinamik istekli ve dakik bir ogretmendir… bu da hem sizin hem de cocugumuzun motivasyonunu arttirir, en azindan bizde oyle oldu… disiplinlidir, zamaninda calisma alaninda olmanizi tavsiye ederim, gec kalinmasindan hoslanmaz cunku… hala kendisiyle aktif olarak calismaktayiz, hala guler yuzlu, samimi ve iletisim yetkinlikleri yuksek… umarim hep de oyle olur. Egemen hocam ile calismak hakikaten guzel..

BelginDanışan
A. D.

Oğlumuz Doruk 5 yaşına girmek üzere..Konuşma gecikmesi ile başlayan sürecimiz zaman içerisinde kekemelik, konuşmaktan kaçınma, sosyalleşme problemi olarak ilerledi. Çocuk psikiyatristimizin kendiliğinden geçer, sabırlı olun, üstüne gitmeyin, sorunları pekiştirmeyin gibi söylemleri oldu fakat bir anne olarak içim hiç rahat değildi. Mantığımıza ve kalbimize göre davranarak Egemen Bey’den yardım almaya karar verdik. İyi ki de verdik. Doruk ile iletişimi süperdi. Kaldı ki Supermen, Batman kahramanları bir süre sonra yerini Egemen’e bıraktı:) Doruk şu anda kendini rahatça ifade edebiliyor, ikincil davranışları tamamen ortadan kalktı ve en önemlisi çok daha mutlu bir çocuk. Kahramanımız Egemen Bey’e Doruk ve kendim adına teşekkür ederim. İyi ki tanıdık kendisini..Sevgiler.

A. D.Danışan
M.C.

Oğlum Mehmet Bahadır’ın dil ve konuşma terapistidir. Egemen Bey’in şu anda çalıştığı kuruma 12 yıldır devam ediyorum. 14 yaşındaki oğlumun bu kurumdaki önceki terapisti, literatür bilgisiyle, artık konuşmasının imkansız olduğu ve terapinin sonlanması gerektiği kanaatiyle terapiyi sonlandırmıştı. Ancak egemen bey bu şekilde davranmayıp oğluma inandı. Farklı teknikler deneyerek büyük bir özveriyle çalıştı ve şu anda bu çabaların olumlu gelişmelerini görüyoruz. Bir örnek olması açısından söylemek gerekirse, oğlum şu anda başkalarıyla sözel iletişim kurmaya çalışıyor, isteklerini kelimelerle anlatıyor. Yıllarca beklediğimiz bu kelimeler bizim için paha biçilemez kıymettedir. Kendisi, çocuklarla iletişimi iyi, bir abi samimiyetinde, pozitif enerjiye sahip ve işinde de prensip sahibidir.

M.C.Danışan
Deniz

19 yaşında bir üniversite öğrencisiyim ve 4 yaşından beri kekeliyorum.Üniversiteye başladığımda artık buna bir çözüm bulmak istedim ve iyice araştırdıktan sonra Egemen hocanın ismini duydum.Kendisinden bu Şubat ayından itibaren terapi alıyorum ve önümüzdeki yıl da almayı planlıyorum.Terapiye başlamadan önce herhangi bir kurum,kuruluş veya bir uzman dan kekemelik konusunda yardım almamıştım.Yani 15 yıllık büyük bir kekemelik geçmişim vardı.Kendisi gerçekten iyi eğitimli,BOŞ vaatlerde bulunmayan tecrübeli bir dil terapisti ve uzman.Kendimden örnek vermek gerekirse ; terapinin başlarında ismimi dahi zar zor söylerken , 5-6 aylık terapi sürecinde inanılmaz yol katettik (daha önce destek,terapi,yardım vb. almamış kekeme insanlar benden bilgi almak istediklerini söylediler buda benim için inanılmazdı) bunda Egemen hocanın deneyimi ve tecrübelerinin payı çok büyüktü.Mesleğinde iyi olması ve işini severek yapmasının yanı sıra kendisinin güleryüzlülüğü ve arkadaş canlısı olması bu süreci biraz daha kolaylaştırdı ve zevkli hale getirdi.Kendisine emekleri ve katkılarından dolayı sonsuz teşekkür ediyorum.Yolunuz her daim açık olsun Egemen hocam.

DenizDanışan
G.A.

Beş yaşındaki oğlumuz için bir buçuk yıldır Egemen Bey ile çalışıyoruz. Kendisi mesleğini büyük bir gayret, özen ve sevgiyle icra eden; ayrıca mesleğindeki gelişmeleri yakından takip ederek velileri uygun şekilde yönlendiren bir eğitmen. Oğlumuzla kurduğu harika iletişim sayesinde her terapimize mutlulukla geliyoruz. Daha ilk günden oğlumuzun motor gelişimi, konuşma geriliği ve sosyal becerileriyle ilgili ihtiyaçlarını gözlemleyerek, uygun zamanda gerekli eğitimi vermesi ve bizleri Türkiye’de çok az sayıdaki özel eğitimcinin bilgi sahibi olduğu ergoterapiye yönlendirmesi mesleğindeki iyi donanımın en büyük göstergesi. Sahip olduğu özgüven, iyiniyet ve pozitif enerjiyle ebeveyn olarak bizi desteklemesi, bilgilendirmesi ve moralimizi her zaman yüksek tutması, bizlerin de oğlumuzla ilgili konularda gayretli ve bilinçli davranmamızı sağlıyor. Anaokuluna devam eden oğlumuzun sosyal becerilerinde ve özellikle konuşmasında büyük bir gelişim gözlemliyoruz. Egemen Bey’in oğlumuzu daha önce götürdüğümüz eğitmenden tamamen farklılık gösteren bu müthiş özelliklerinin, onu Türkiye’deki en iyi özel eğitimcilerden biri yaptığını düşünüyorum.

G.A.Danışan
S.T.

Egemen beyle ilk çalışmaya başladığımızda yüksek lisans eğitimine devam ediyordu; o zamandan beri yaygın gelişimsel bozukluk tanılı oğlum ve ailesi olarak bizim en büyük destekçilerimizden olmuştur. Mesleki açıdan bildikleriyle asla yetinmeyen sürekli araştıran, disiplinli ama samimi, enerjik ve asla ASLA! boş vaatlerde bulunmayan,, özellikleriyle bu zorlu mücadelemizde “ iyi ki karşımıza çıktı “ diyebildiğim ender uzmanlardan biridir. Emekleri ve tüm katkıları için çok çok teşekkürler ,

S.T.Danışan
Sevtap

İşini seven öğretmenleri hemen fark edersiniz,sanki bulaşıcı bir enerji yayarlar.Egemen beyle tanıştığımız ilk dakika bu enerjiyi bende oğlumda hissettik.2 yıldır kendisinden konuşma dersi alıyor oğlum ve ivmesi hiç düşmedi egemen beyin dinamik,disiplinli ve samimi tavrı oğlumu da beni de herzaman cesaretlendirdi.Bu güzel enerjisini,başarısını ve hırsını hiç kaybetmeden daha nice konuşamayan çocuklarımıza çare olmasını dilerim… Berke ve Ben kendisine müteşekkiriz.

SevtapDanışan
B.Y.

7 yaşındaki oğlum için en iyi hoca ile çalışmak ve vakit kaybetmemek benim için çok önemli. Türkiye de özel eğitimciler maalesef ergoterapi, duyu bütünlemeden bi haberler. Ergoterapistler de özel eğitim bilmiyorlar. İkisi bir arada olmak zorunda yeni yeni anlaşılıyor. Özel bir çocuğunuz varsa sadece özel eğitim, sadece ergoterapi, sadece konuşma terapisti yetersiz oluyor. Sizi gerçekten bilinçli yönlendirecek donanımlı bir özel eğitimci bulmak çok zor. Egemen Bey kendisini tüm bu alanlarda yetiştirmiş ve çocuğunuzla biraz vakit geçirdikten sonra nelere ve nasıl bir çalışmaya ihtiyacı olduğunu hemen tespit edebilen bir eğitimci. Biz Egemen Bey le bir yıldır çalışıyoruz. Oğlum şuan da ilkokul birinci sınıfta. Çocuklarla iletişim kurmayan oğlum; sınıf arkadaşlarıyla sarmaş dolaş. En önemlisi konuşması çok ilerledi. Şuana kadar çalıştığım hocalardan hiçbirinde olmadığı kadar hızlı gidiyoruz Egemen Beyle. Egemen Bey bence Türkiye’de ki sayılı eğitimcilerden. Keşke daha önce kendisiyle çalışma fırsatımız olsaydı.

B.Y.Danışan
Gln

Egemen hocam otizmlı oğlumla çalışmaya baslamadan bikaç sene önce adını duyuyor, alanında en iyisi olduğunu biliyordum ancak yoğun temposu sebebiyle bu sene içinde calismaya başlayabildik. Senelerdir bu özel eğitim camiası içinde gezmedigimiz kurum ve öğretmen kalmamıştı, ama Egemen hocayla daha ilk konusmamizda yıllardır aradığımizin kendisi olduğunu hemen anladık. Öyle farklı ve bilgili bir özel egitimci ki; kulvarindaki hocaların belki 20 sene sonra öğreneceği bilgilerle donatmis kendini, biz koca ankarada son rise programı dedigimizde bile sözde adı duyulmuş herkes boş boş bakarken, Egemen hocayla yurtdisinda uygulanan farklı egitim terapileri teknik ve yöntemlerini konuşabiliyor hangisinin çocuğumuza en iyi olacağına beraber karar verebiliyorduk sanki ilk kez birisi bizim dilimizi anlamıştı. Oğlum icin oyle uzun bi değerlendirme sürecine bile ihtiyac duymadan tecrübesi ile hemen eksikleri ve ihtiyaçlarıni belirledi yol haritamizi hazırladı, oğlumda kisa surede farklar görmeye baslamak, her çalışmamızı Egemen hocama sormak ve anında bizimle ilgilenip dönütler sağlaması ise kimsede görmediğimiz bi özellik. Kısaca Egemen hocama gözünüz kapalı güvenebilirsiniz; kendisi en değerli varlığınız için en iyisini yapacaktır.

GlnDanışman
Ö.G.

Egemen beyle bir arkadaşımın konuşma engelli cocuğu vesilesiyle tanıştık. Arkadişımın 3 yasında ve konuşamayan oğlu için 1 senedir terapist terapist gezdiğini biliyordum. Üniversite çalışanı olan kardeşimin önerisiyle Egemen beye ulaştık. Arkadaşımla beraber gittiğimiz ilk görüşmede kendisinin lafı dolandırmadan dosdoğru bilgilendirmesi onca terapistten sonra bizi çok etkilemişti. Çocukla daha ilk andan etkileşim şekli bile farklıydı. beyefendi ve uzman duruşu ilk andan bize çok umut verdi. Sadece birkaç ay sonra arkadışımın gözyaşları içerisinde beni arayıp çocuğunun ilk kelimelerinin müjdesini vermesi üzerine kendisini araştırıp bu mesajı atmak istedim. Emeklerinize ve güzel kişiliğinize sağlık Egemen Bey. Yolunuz açık olsun her daim

Ö.G.Danışan
D.B.

Egemen bey’le otizm teşhisi konmuş olan 3.5 yaşındaki oğlumun konuşma eğitimi sürecinde tanıştık. Terapinin başlangıcında oğlumda hiç bir ses olmamasına ek olarak ailecek bu süreçten büyük bir sıkıntı da duyuyorduk. Egemen bey, terapi sürecinin başından itibaren ortaya koyduğu gerçekçi hedeflerle hem bizi eğitirken hem de oğlumun öncelikle taklitlerinin daha sonra da bağımsız sözcüklerinin ortaya çıkmasını sağladı. Daha evvel çalıştığımız bir çok uzman pembe tablolardan bahsederken Egemen Bey’in gerçekçi duruşu bize çok çok çok katkıda bulundu öncelikle durumun ciddiyetini ve neler yapmamız gerektiğini anlamamızı sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyor, sürecimizin her aşamasında yanımızda olmasını diliyoruz.

D.B.Danışan